Chovatelská stanice ZE ŠTÍPEK

Německý krátkosrstý ohař, Pointer

    Věnujeme se chovu a výcviku NKO již od roku 1986, pointr se stal součástí našeho chovu v roce 2007. Psi jsou naší vášní a celoživotním koníčkem. Snažíme se o kvalitní chov psů s výbornými pracovními i exteriérovi vlastnostmi.

C hovatelská stanice ze Štípek   - Štípky je místní název hájenky a části lesa bažantnice v Šilheřovicích. Historie hájenky sahá až do roku 1852. Toto místo je i v současnosti sídlem chovatelské stanice ze Štípek a ta nese její název.

Německý krátkosrstý ohař - NKO - ušlechtilý, harmonický pes, jehož tělesná stavba zaručuje sílu, vytrvalost a rychlost. Jeho ušlechtilost podtrhuje vzpřímené držení těla, plynulé vnější linie, suchá hlava, dobře nesený ocas, přiléhající lesklá srst a prostorný, harmonický pohyb.

Pointer - POI -je harmonicky stavěný, celkově vyvážený. Působí dojmem síly a pružnosti. Jeho profil je tvořen půvabnými křivkami. Je aktivní a působí dojmem síly, odolnosti a rychlosti. Má dobrý charakter, je od přirozenosti vyrovnaný.

HISTORIE CHS

Štípky - je místní název hájenky a části lesa bažantnice v Šilheřovicích. Historie hájenky sahá až do roku 1852. Toto místo je i v současnosti sídlem chovatelské stanice a ta nese její název.

První zápis štěnat, všestranné feny Cedry z Esmera a psa Bora z Hofkova domu, chovatelské stanice Ze Štípek byl proveden 15.5.1986. Z tohoto spojení vzešli dva chovní psi Aran a Adar. Aran ze Štípek byl velmi úspěšný a dosáhl i na metu nejvyšší - zúčastnil se Memoriálu Karla Podhajského.

Další vrh následoval 19.1.1987 po všestranné feně STELA z HOFEROVA DVORA. Tato fena se stává zakladatelkou "chovatelské linie" ze Štípek. Tato fena v různých spojeních dala celkem 6 chovných psů a 16 chovných fen.

Pro přínos krve země původu plemene byla Stela v roce 1989 nakryta psem ARCO von den SIEBEN BRUNNEN. Toto spojení velmi ovlivnilo další směr chovatelské stanice.

V roce 1989 vstupuje do chovu pes CAR od JIŘÍKŮ, který absolvuje MKP v I.ceně a získává titul interchampion.Car se stává hlavním plemeníkem pro chovatelskou stanici. Tito dva hlavní zakladatelé chovu a genetiky ze Štípek jsou dodnes ve všech rodokmenech psů, kteří vyšli a vycházejí z této stanice.

 

Sponzorem stránek CHS ze Štípek je WebSnadno.cz

TOPlist